Úvod   Novinky

Novinky

Společnost CDL SYSTEM a.s. potvrdila své znalosti v oblasti cloudu a získala novou kompetenci

Společnost CDL SYSTEM a.s získala kompetenci Small and Midmarket Cloud Solutions společnosti Microsoft.

„Dosažení této kompetence je potvrzením neustálé snahy společnosti CDL zvyšovat kvalitu našich služeb a rozšiřovat počet certifikovaných pracovníků.“
Získání kompetence v oblasti cloudových řešení též potvrzuje plnění cíle CDL udržovat ve svém produktovém portfoliu nejmodernější technologie a zachovat si schopnost nabídnout zákazníkům moderní a efektivní řešení pro splnění jejich informačních potřeb.
Odborníci z CDL jsou tak připraveni poradit svým zákazníkům, jak provozovat jednotlivé centrální firemní systémy v cloudu, případně v hybridním prostředí a tím optimalizovat celkové náklady na provoz a správu IT.
více

CRESTYL nadále používá Microsoft Dynamics NAV

Skupina CRESTYL a CDL SYSTEM spolupracují při rozvoji informačního systému Microsoft Dynamics NAV pro potřeby skupiny CRESTYL.

Ve skupině společností CRESTYL bylo implementováno vertikální řešení pro finanční skupiny holdingového typu a developerské společnosti, jehož autorem je CDL SYSTEM.
Počátkem spolupráce bylo provedení upgrade NAV na jeho aktuální verzi společně s revizí potřeb skupiny v hlavních business procesech a rozšíření možností informačního systému zejména v oblasti řízení financí.  Nasazením nové verze skupina CRESTYL získala efektivní nástroj pro řízení rostoucích aktivit právě i díky vertikálnímu řešení pro developerské společnosti. Po provedené implementaci CDL SYSTEM nadále pokračuje v podpoře a rozvoji informačního systému. 
Skupina CRESTYL patří mezi vedoucí developery s širokým portfoliem rezidenčních a komerčních projektů. V současné době se aktivně věnuje rozvoji více než patnácti lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy EUR. U všech svých projektů skupina CRESTYL dlouhodobě dbá na kvalitu, design, nadstandardní zpracování, použití prvotřídních materiálů a celkové pohodlí pro jejich obyvatele i návštěvníky.
více

Microsoft Dynamics NAV v Home Credit US LLC

Společnost HomeCredit US LLC používá od začátku roku 2016 informační systém Microsoft Dynamics NAV, který dodala a implementovala společnost CDL SYSTEM a.s.

CDL tímto projektem podporuje podnikatelské aktivity Home Credit US LLC na trhu v USA.
Home Credit US LLC je členem skupiny Home Credit. Home Credit B.V. je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě a Asii. Společnost byla založena v roce 1997 a dceřiné společnosti HCBV působí v České republice, na Slovensku, Ruské federaci, Bělorusku, Kazachstánu, Číně, Vietnamu, Indii, Indonésii a Filipínách. Hlavním předmětem podnikání HCBV je poskytování spotřebitelského financování a úvěrů koncovým zákazníkům (nákup zboží na splátky, hotovostní úvěry, revolvingové úvěry, kreditní karty a půjčky na auta). Celkem 58,7 tisíc zaměstnanců dosud obsloužilo více než 42,9 milionů zákazníků prostřednictvím své rozsáhlé distribuční sítě zahrnující 162.154 prodejních míst, úvěrových kanceláří, poboček a zastoupení na poštách. Celková konsolidovaná aktiva HCBV dosáhla 9,1 miliard EUR k 30. září 2014.  
Společnost CDL SYSTEM je dlouhodobě aktivní při implementacích informačního systému Microsoft Dynamics NAV v mezinárodním prostředí. V posledních letech se rozsah mezinárodních projektů pod projektovým řízením CDL rozšířil z Evropy do Asie a USA.   

 

více

Modernizace centrální infrastruktury tří společností strojírenské skupiny KSPG

Na přelomu roku jsme dokončili projekt celkové modernizace centrální infrastruktury IT pro společnosti KS Kolbenschmidt Czech Republic, a. s., Pierburg, s.r.o. a KS CZ Motorservice s.r.o.

Tyto společnosti jsou členy významné nadnárodní strojírenské skupiny KSPG s výrobními závody v okolí Ústí nad Labem a využívají společné IT prostředky.

Dosud tvořilo páteř celého serverového zázemí jedno sdílené diskové pole a několik serverů ve VMWare farmě. Díky nasazení páru moderních diskových polí HP 3PAR StoreServ bylo možné toto řešení zásadně vylepšit - a to nejen ve smyslu zvýšení výkonu a škálovatelnosti, ale zejména z pohledu dostupnosti. Dvojice polí 3PAR je plně synchronizována a každé z nich dokáže kompletně obsloužit uživatele všech tří firem v případě plánovaných i neočekávaných výpadků.
Kromě diskových polí 3PAR byla součástí projektu i výměna primárních serverů HP ProLiant za nejnovější modely a doplnění potřebné síťové infrastruktury včetně výstavby nových optických páteří.

Skupina KSPG patří s obratem ve výši 2,46 miliardy eur (2013) ke stovce největších dodavatelů pro automobilový průmysl na světě a ztělesňuje mobilitu koncernu rheinmetall. Téměř 40 výrobních závodů v Evropě, Severní a Jižní Americe, Japonsku, Indii a Číně zaměstnává okolo 12 000 pracovníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí komponenty, moduly a systémy pro hnací techniku momentálně vyráběných i do budoucna plánovaných vozidel.

více

LASVIT s.r.o. prohlubuje spolupráci s CDL SYSTEM a.s.

Společnosti LASVIT s.r.o. a CDL SYSTEM a.s. spolu několik let spolupracují při nasazování informačních technologií v mezinárodním prostředí.

Po úspěšném nasazení systému pro řízení dokumentů a systému pro řízení vztahů se zákazníky, byl uveden v lednu 2016 do produktivního provozu ekonomický informační systém. LASVIT tak pokračuje v mohutné a komplexní obnově informačních technologií tak, aby pokryl své současné i budoucí požadavky a potřeby v informačních technologiích.
Podobně jako u předcházejícího projektu bude i u ekonomického informačního systému následovat jeho rozšíření do zemí, ve kterých je LASVIT přítomen svými zastoupeními nebo dceřinými společnostmi.  
„Ve společnosti CDL SYSTEM jsme nalezli důvěryhodného partnera se širokou škálou služeb, zkušeností a orientací v nasazování informačních technologií v mezinárodním prostředí.“ řekl jednatel společnosti LASVIT s.r.o. pan Aleš Stýblo.
LASVIT s.r.o. je nadnárodní společnost sídlící v Česku věnující se výrobě a instalaci designových svítidel, skleněných architektonických prvků a uměleckých předmětů ze skla, většinou v kusových, exkluzivních provedeních na zakázku.
více

CDL drží vysoký standard kompetencí i v oblasti bezpečnosti

Kvalita služeb a pravidelná obnova certifikací našich specialistů je pro nás důležitým závazkem v cíli dostát našemu sloganu „Můžete se spolehnout“.

I pro rok 2016 jsme splnili náročná kritéria a jsme certifikováni jako Intel Security Solution Provider GOLD. Naši odborníci jsou Vám k dispozici pro konzultace a implementace v oblasti ochrany proti škodlivému kódu (viry, malware, spam apod.)  i ochrany sítí (firewally, IDS apod.).
více

Uvolnění Microsoft Dynamics NAV 2016

Společnost Microsoft uvolnila v souladu s plánem uvádění nových verzí informačního systému Microsoft Dynamics NAV jeho novou verzi NAV2016. Celosvětová verze NAV byla uvolněna v říjnu 2015.

Současně je s novou verzí k dispozici i nadstavba informačního systému od společnosti CDL SYSTEM, která podstatně rozšiřuje funkčnost a komfort systému v oblasti legislativy a reportingu. Stejně jako předchozí verze nadstavby proběhne certifikací CfMD (Certified for Microsoft Dynamics).
více

Metrostav a CDL SYSTEM rozšířili spolupráci

Po roční spolupráci na zajištění podpory portálových farem technologie SharePoint se společnosti dohodly na výrazném rozšíření poskytovaných služeb.

CDL SYSTEM a.s. převzala plnou odpovědnost za provoz MS SharePoint farem formou outsoursingu péče o toto prostředí, které využívá několik tisíc uživatelů a jsou na nich provozovány důležité aplikace. Pro Metrostav to znamenalo vyřešení problémů se zastupitelností, rozvojem know-how a vymahatelností časů řešení případných problémů s prostředím. Nový model spolupráce probíhá již několik měsíců a praxí se osvědčil. „Vysokou kvalitu péče o prostředí SharePoint potvrdil o kontrolní audit prostředí (RAP) prováděný společností Microsoft, který neodhalil žádné zásadní nedostatky v nastavení“, říká Tomáš Malchárek vedoucí servisního oddělení IT Metrostavu.
Metrostav je univerzální stavební společností, která zákazníkům pomáhá uskutečňovat jejich plány s maximálním ohledem na životní prostředí. Skupina Metrostav patří k nevětším stavebním koncernům působícím v České republice a podílí se na realizaci řady významných staveb z oblasti infrastruktury a i dalších oblastí.
více

Odborný SEMINÁŘ – Efektivní plánování rozvoje IT, novinky v datových sítích a management provozu

CDL SYSTEM  pořádá 12. listopadu poslední letošní odborný seminář.

Tentokrát budou na programu témata investičního plánování rozvoje IT a automatizované správy technologií, která doplní novinky v oblasti datových sítí. Podrobné informace o programu a logistice naleznete zde.

více

CDL dokončila výraznou změnu intranetového portálu společnosti PPF

Moderní společnosti potřebují moderní nástroje pro komunikaci nejen se svými zákazníky, ale i se svými zaměstnanci.

Dobrá informovanost zaměstnanců a jejich snadný přístup k interním aplikacím je i cílem společnosti PPF a proto bylo v roce 2014 rozhodnuto o komplexní modernizaci intranetového portálu skupiny.
Na změnách, které mimo jiné znamenaly upgrade technologie SharePoint na verzi 2013, komplexní změnu podoby a uspořádání titulní stránky a vývoj aplikací pro interaktivní předávání informací, se společně podílely interní týmy PPF (IT a interní komunikace) a specialisté z CDL. CDL zajistila návrh postupů, vývoj aplikací, kompletní realizaci navrhnutého designu  a aktivní podporu při provádění upgrade. Podmínkou úspěšné realizace bylo rovněž vytvoření responsivní verze portálu.
více
 
Stránka 1 z 4
Výsledky 1 - 10 z 40

|‹
« Předchozí
1
  • Microsoft Partner
  • HP gold specialist
  • VMWare partner
  • Ústecká nadace
  • Microsoft Dynamics

© Copyright 2013. CDL SYSTEM. All rights Reserved.

All trademarks belong to their respective owners.