Back to top

DisasterRecovery řešení pro skupinu společností CENTROPOL

21.11. 2013

CDLSYSTEM a.s. dokončila a předala do užívání projekt budování redundantní centrální serverové infrastruktury pro skupinu Centropol.

Projekt pokrýval vybudování dvou oddělených datových center zajišťujících vysoký výkon, redundanci a možnost dalšího rozšiřování kapacity, pro pokrytí rostoucích požadavků z obchodních procesů společnosti. Technologicky je řešení založeno na diskových polích HP 3PARStoreServ 7400 a CISCO UCSBlade serverech. Provoz systémů je zajištěn technologií  VMwarevSphere Metro Storage Cluster ve verzi VMwarevSphereEE, které zajišťuje aktivní využití veškerého HW a zároveň v případě výpadku některého ze serverů, diskového storage nebo celého datového centra  umožňuje automatický failover. Celé prostředí je nepřetržitě monitorováno softwarem Microsoft SCOM 2012 s Veeam management packem pro Vmware.

Realizací projektu byly naplněny obchodní požadavky spočívající zejména ve zvýšení výkonu a dostupnosti,  zajištění ochrany investic a možnosti kvalitnější správy a řízení infrastruktury. Skupina Centropol tak může rozvíjet své podnikání a aktuálně se intenzivně zaměřit na obsluhu svých zákazníků v rámci nového projektu alternativního telefonního operátora.

Více informací v PDF