Back to top

Modernizace centrální infrastruktury tří společností strojírenské skupiny KSPG

21.03. 2016

Na přelomu roku jsme dokončili projekt celkové modernizace centrální infrastruktury IT pro společnosti KS Kolbenschmidt Czech Republic, a. s., Pierburg, s.r.o. a KS CZ Motorservice s.r.o.

Tyto společnosti jsou členy významné nadnárodní strojírenské skupiny KSPG s výrobními závody v okolí Ústí nad Labem a využívají společné IT prostředky.

Dosud tvořilo páteř celého serverového zázemí jedno sdílené diskové pole a několik serverů ve VMwareclusteru. Díky nasazení páru moderních diskových polí HP 3PARStoreServ bylo možné toto řešení zásadně vylepšit - a to nejen ve smyslu zvýšení výkonu a škálovatelnosti, ale zejména z pohledu dostupnosti. Dvojice polí 3PAR je plně synchronizována a každé z nich dokáže kompletně obsloužit uživatele všech tří firem v případě plánovaných i neočekávaných výpadků.
Kromě diskových polí 3PAR byla součástí projektu i výměna primárních serverů HP ProLiant za nejnovější modely a doplnění potřebné síťové infrastruktury včetně výstavby nových optických páteří.

Skupina KSPG patří s obratem ve výši 2,46 miliardy eur (2013) ke stovce největších dodavatelů pro automobilový průmysl na světě a ztělesňuje mobilitu koncernu Rheinmetall Group. Téměř 40 výrobních závodů v Evropě, Severní a Jižní Americe, Japonsku, Indii a Číně zaměstnává okolo 12 000 pracovníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí komponenty, moduly a systémy pro hnací techniku momentálně vyráběných i do budoucna plánovaných vozidel.