Back to top

Profil Solitea CDL, a.s.

Podnikatelská skupina CDL vznikla v Ústí nad Labem dne 1.10.1992 založením CDL SYSTEM s.r.o. Název CDL vycházel ze tří směrů činnosti, kterým jsme se věnovali v době vzniku společnosti - počítačového projektování (CAD), elektronické sazby (DTP) a výstavbě počítačových sítí (LAN). V roce 1996 došlo k transformaci původní společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost a posléze jsme založili dceřinou společnost CDL SYSTEM, s.r.o. (2005) se sídlem v Bratislavě.

Působíme aktivně v Praze (pobočka od roku 2003), ve Zlíně (pobočka od roku 2004) a v Bratislavě (dceřiná společnost od roku 2005). Ve skupině CDL nyní pracuje zhruba 85 zaměstnanců a obrat se pohybuje okolo 240 mil. Kč s vysokým podílem vlastní přidané hodnoty.

Dne 20.9.2017 se společnost CDL SYSTEM a.s. stala členem IT holdingu Solitea, a.s., který patří ve středoevropském regionu a na Balkáně mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace, obsluhuje statisíce malých podnikatelů cloudovými službami iDoklad a Minimax. Solitea také nabízí outsourcing výpočtu mezd a úspěšně realizuje i velmi rozsáhlé, na míru připravené projekty na domácím trhu i v zahraničí – příkladem je implementace informačního systému finské celní správě TULLI. Více informací naleznete na www.solitea.net a www.solitea.com.

Od 1.9.2018 vystupuje společnost pod novým jménem - Solitea CDL, a.s. Hlavním cílem změny jména je dát více najevo příslušnost CDL ke skupině Solitea.

Solitea CDL se věnuje těmto základním oborům činnosti:

  • výstavbě IT infrastruktury,
  • návrhu a implementaci systémů pro podporu spolupráce,
  • implementací informačních systémů (ERP, CRM) a vertikálních řešení včetně analýz (BI),
  • specializovanými IT službami (studie, outsourcing, cloud computing)

Spolupracujeme s předními světovými výrobci (např. HPE, Microsoft), u kterých získáváme odborné certifikáty, které potvrzují vysoké kompetence našich zaměstnanců.

Cílem aktivit naší společnosti je poskytovat ty nejlepší technologie, které jsou dostupné na trhu. Tyto produkty a technologie pak doplňujeme vysokým standardem doprovodných služeb tak, abychom přirozeným způsobem podporovali konkurenční schopnosti našich zákazníků v různých oborech jejich podnikatelské činnosti.

Společnost Solitea CDL, a.s. dlouhodobě spolupracuje s Ústeckou komunitní nadací v oblasti dárcovství. To umožňuje systematicky podporovat potřebné projekty neziskových organizací v Ústí nad Labem a okolí.